Cleaner .NET – Kolejne drobne zmiany | DSP 2017 #7

W ostatnim tygodniu nie zamieściłem żadnego wpisu nt. rozwijanego projektu. Wcześniej nie miałem na to czasu, a z kolei na święta nie było mnie w domu. Do pisania przysiadłem się dopiero we wtorek, dlatego też ilość wprowadzonych zmian (jak zwykle…) nie jest zbyt wielka. Z drugiej strony… Po co się spieszyć 🙂

Zmiany wprowadzone od ostatniego tygodnia

Przez ostatnie dni udało mi się naprawić problem z usuwaniem zbędnych kluczy rejestru, o którym pisałem w poprzednim wpisie dot. projektu. Od teraz usuwanie kluczy z gałęzi HKEY_CURRENT_USER jest realizowane przez proces RegCleaner.exe uruchamiany bez uprawnień administratora. Jeżeli chodzi o klucze z pozostałych gałęzi, to te usuwane są przez ten sam proces uruchamiany po raz drugi, już z uprawnieniami administratora. Myślę, że to ostatecznie rozwiązało problem samego usuwania kluczy.

Drugą mało znaczącą zmianą, którą wprowadziłem, jest checkbox, który umożliwia zaznaczenie lub odznaczenie wszystkich znalezionych kluczy przeznaczonych do usunięcia. Może nawet bym o tym nie wspomniał, gdyby nie fakt, że dowiedziałem się dzięki temu, że modyfikowanie wartości elementów ObservableCollection w ViewModelu nie sprawia, że te zostaną zaktualizowane w View. Aby tak się stało, należy skopiować modyfikowany element, usunąć go i na końcu dodać do listy jego zmodyfikowaną wersję. W Cleanerze, zrobiłem to w taki sposób:

private void CheckAllKeysMethod()
{
  for (int i = ListOfRegKeys.Count; i > 0; i--)
  {
    RegistryListItem item = ListOfRegKeys[i - 1];
    ListOfRegKeys.Remove(item);
    if (CheckAllKeysIsChecked)
      item.IsChecked = true;
    else
      item.IsChecked = false;
    ListOfRegKeys.Insert(i - 1, item);
  }
}

Chyba całkiem dobrze zawrzawszy na fakt, że działa 🙂

Oprócz tego ustawiłem w manifeście aplikacji, aby ta uruchamiała się z najwyższymi dostępnymi uprawnieniami. W zamyśle ma to uniemożliwić zaistnienie sytuacji, kiedy w folderze tymczasowym znajdują się pliki, które nie zostaną usunięte, gdyż może to zrobić tylko administrator (który de facto, przecież aplikację uruchomił).

To chyba wszystko na dzisiaj. Będę starał się dalej testować aplikację, wykrywać i naprawiać błędy, oraz ją rozbudowywać. Po kolejną garść nowości zapraszam za tydzień, jednocześnie zachęcam też do kompilacji i testowania najnowszej wersji programu 🙂

467 total views, 1 views today