Cleaner .NET – Kolejne zmiany | DSP 2017 #4

Konkurs trwa w najlepsze, a ja próbuję pozostające mi skrawki wolnego czasu przeznaczać na rozbudowywanie Cleaner’a. Przez ostatni tydzień nie wprowadziłem zbyt wielu zmian, jednak w miejscu też nie stoję 😉

Zmiany wprowadzone od ostatniego tygodnia

Pierwszą dosyć znaczącą zmianą jest wprowadzenie interfejsu dla ładowanych pluginów. Wygląda on dokładnie tak:

namespace PluginTemplate
{
  public interface IPlugin
  {
    int CleanerNetVersion { get; }
    string PluginName { get; }
    List<object> GUIElements();
    string PluginMethod(CheckBox obj, bool DoClean, Dispatcher GuiThr, CultureInfo cultureInfo);
  }
}

Z tego też powodu podczas tworzenia nowych pluginów, należy pamiętać o tym, że jego klasa główna musi implementować ten interfejs. Poza tą jedną zmianą sposób tworzenia pluginów nie uległ zmianie od ostatniego czasu.

Poza tym wprowadziłem kosmetyczne zmiany w klasie Settings.

Udało mi się też wykryć w aplikacji błąd. Chodzi o sytuację, kiedy użytkownik posiadający standardowe uprawnienia uruchomi ją, jako administrator(czyli inny użytkownik). W takim przypadku próba czyszczenia (np.)danych przeglądarek zakończy się usunięciem tych danych dla… administratora, a nie obecnie zalogowanego użytkownika. Ten problem wynika z tego, że ustawiłem na sztywno konieczność uruchamiania programu z uprawnieniami administratora. Musiałem to zrobić, aby program miał możliwość usuwania niepotrzebnych kluczy rejestru. Na szczęście mam już pomysł, jak to naprawić i myślę, że stosowna poprawka pojawi się w przeciągu następnego tygodnia.

Prawie bym zapomniał. W momencie publikacji tego posta w zakładce „Moje projekty” dostępna jest już najnowsza skompilowana wersja Cleaner’a(z w/w błędem), więc jeśli ktoś ma chęci, to zapraszam do pobierania, testowania i zgłaszania innych ewentualnych błędów.

Cóż, jeżeli chodzi o ten projekt, to byłoby na tyle. Jak już kiedyś wspominałem, ostatnimi czasy miałem okazję zacząć ogarniać temat jakim jest Xamarin. Wygląda więc na to, że szykują się na tę okoliczność, jakieś wpisy 🙂 Do zobaczenia więc!

6,409 total views, 1 views today

4 przemyślenia nt. „Cleaner .NET – Kolejne zmiany | DSP 2017 #4

 1. Czy RSS z wpisami jest skonfigurowany poprawnie ? Bo wyrzuca blad ze nie moze pobrac zawartosci ?

  Super blog BTW

  Pozdrawiam

Możliwość komentowania jest wyłączona.